ÜRÜNLER Yalıtımlı İç-Dış Sıva Thermolock

Yalıtımlı Dış Cephe Sıvası
Dış cephelerde uygulanan içerdiği inorganik doğal agregalar ve kullanılan üst düzey teknoloji sayesinde ısı, ses, su ve yangına karşı yapıların yalıtımını sağlayan yüksek difüzyon (nefes alabilme) özelliğine sahip A1 yanmaz sınıfta beyaz renkte üretilen çok amaçlı tek kompenantlı yalıtım sıvasıdır.

Ambalaj Tipi 20 kg. Kraft Torba
Görünüş Beyaz Granüllü Toz
Kuru Yoğunluk 333+-%10(kg/m,)
Isı İletkenlik 0.060 (W/mk) T1
Ses Yalıtımı 25 Db
Basınç Dayanımı 1.638 (N/mm2) CSII
Bağ Dayanımı 0,319 (N/mm2)
Su Emme 0,312 (kg/m’min 0.5) W1
Yangın Dayanımı (1000C°)A1
Boyaya Hazır Olma Süresi 48 Saat
Raf Ömrü 16 Ay
Uygulama Isı Aralığı +5C° +35C° arası
Uygulama Şekli Makine ya da Çelik Mala
Tüketim
1 cm/m2 yaklaşık 5 kg.

KULLANIM YERLERİ

Yapıların dış cephelerinde taşıyıcı sistemlerde dahil olmak üzere tüm duvar yüzeylerine (kaba yada ince sıva, tuğla, gaz beton, bims blok, beton yüzeyler, briket vb. ) direkt olarak uygulanır. Ekstra aderans malzemelerine ihtiyaç duymaz. Çok çeşitli dekoratif yüzeyler elde etmek mümkündür.                                       
Thermolock ham inşaatlarda uygulandığı gibi hali hazırda kullanılmakta olan yapıların yalıtımı ve tadilatında rahatlıkla uygulanır. Bu tür uygulamalarda yüzeyde film tabakası oluşturan boya, mineral sıva tarzı malzemelerin minimum % 70 oranında yüzeylerden arındırılmak kaydı ile uygulanması tavsiye edilir.
SIVANIN HAZIRLANIŞI

Bir torba KF-S 011 Thermolock dış cephe sıvası temiz bir kaba boşaltılır. Takriben 15 lt su ilave edilerek düşük devirli mikserle 6-7 dakika karıştırılır.
THERMOLOCK NASIL UYGULANIR?

Thermolock uygulanacak olan yüzey tozdan kirden vb. etkenlerden arındırılır. Cephe ano ve fileli köşe çıtaları ile istenilen kalınlıkta teraziye allındıktan sonra makine yada mala ile önceden hazırlanmış olan ano ve çıta araları doldurulup, mastarlanarak birinci etap tamamlanır. Takriben 4 saat sonra KF-S 011 Thermolock perdahlama işlemi için hazır hale gelmiş olacaktır. İkinci etapta ise KF-S 011 Thermolock hazır olan mastarlanmış yüzey üzerine 0,5 cm kalınlığında bir katman olacak şekilde mala ile uygulanır. Tercih edilecek dekoratif yüzey seçenekleri için uygun aletler (Çelik mala, tirfil çeşitleri, rulo, sünger, vb. ) kullanılarak KF-S 011 Thermolock uygulaması sonlandırılır. KF-S 011 Thermolock dış cephe sıvası sonlandırılmasından 48 saat sonra boya yapılabileceği gibi söve ve prekast tarzı uygulamalar yapılabilir.

Yalıtımlı İç Cephe Sıvası
KF-S 020 Thermolock iç cephe sıvası ısı, ses ve yangın yalıtımı yanı sıra iç cephelerde ayrıca bir sıva gerektirmeyen yüksek mukavemetli sıva ürünüdür.Tercihe göre beyaz yada gri renkte üretilmektedir. Uzun ömürlülüğünün yanı sıra iç cephelerde direkt suya maruz kalınmayacağı için su yalıtımı içermesede suya dayanıklı yapısı nedeniyle muhtemel sızıntı yada nem oluşumlarında deforme olmaz. Nefes alabilen A1 sınıfı yanmaz özellikte, ekonomik ve pratik uygulamalı yapı ve izolasyon malzemesidir.

Ambalaj Tipi 20 kg. Kraft Torba
Görünüş Beyaz Granüllü Toz
Kuru Yoğunluk 380 ± %10 (kg/m3)
Isı İletkenlik 0.064 (W/mk) T1
Ses Yalıtımı 25 Db
Basınç Dayanımı 1.67 (N/mm2) CSII
Bağ Dayanımı 0,368 (N/mm2)
Yangın Dayanımı (1000C°)A1
Boyaya Hazır Olma Süresi 48 Saat
Raf Ömrü 16 Ay
Uygulama Isı Aralığı +5C° +35C° arası
Uygulama Şekli Makine ya da Çelik Mala
Tüketim 1 cm/m2 yaklaşık 4,5 - 5 kg.

KULLANIM YERLERİ

İç cephelerde özellikle ısı kaybına karşı yaşam alanlarının Thermolock KF-S 020 iç cephe yalıtım sıvası ile yalıtılması, binada kullanılan diğer yapı elemanlarının (duvar, kolon, kiriş vs.)ısıyı emerek ortam ısısını etkilemesini önemli ölçüde engellemektedir. Bu etki neticesinde sadece içerideki hava ısıtılarak yada soğutularak, enerji kullanımında çok yüksek oranda tasarruf edileceği gibi iç ortamda kışın ısınma yazın ise serinleme çok daha hızlı sağlanacaktır. Uygulamsından 48 saat sonra isteğe göre satenleme ve boyama işlemi yapılabilir.Çok çeşitli dekoratif yüzeyler elde etmek mümükündür.(Su bazlı boyalar kullanılması nefes alabilme özelliğinin yitirilmemesi açısından tavsiye edilir.)
SIVANIN HAZIRLANIŞI

Bir torba KF-S 020 Thermolock iç cephe sıvası temiz bir kaba boşaltılır. Takriben 15 lt su ilave edilerek düşük devirli mikserle 6-7 dakika karıştırılır.
THERMOLOCK NASIL UYGULANIR?

Thermolock uygulanacak olan yüzey tozdan kirden vb. etkenlerden arındırılır. Cephe ano ve fileli köşe çıtaları ile istenilen kalınlıkta teraziye alındıktan sonra makine ya da mala ile önceden hazırlanmış olan ano ve çıta araları doldurulup, mastarlanarak birinci etap tamamlanır. Takriben 4 saat sonra KF-S 020 Thermolock, perdahlama işlemi için hazır hale gelmiş olacaktır. İkinci etapta ise KF-S 020 Thermolock hazır olan mastarlanmış yüzeyin üzerine 0,5 cm kalınlığında bir katman olacak şekilde mala ile uygulanır. Tercih edilecek dekoratif yüzey seçenekleri için uygun aletler ( Çelik mala, tirfil çeşitleri, rulo, sünger vb. ) kullanılarak uygulama sonlandırılır. KF-S 020 Thermolock iç cephe sıvası uygulanmasının sonlandırılmasında, 48 saat sonra saten, boya,stropiyer,kartonpiyer tarzı tercihe bağlı uygulamalar yapılabilir.